ABD Merkez Bankası Başkanı’ndan Dijital Dolar açıklaması!

Dijital Dolar

ABD Merkez Bankası Başkanı’ndan Dijital Dolar açıklaması!

ABONE OL 

ABD Merkez Bankası Başkanı yaptığı son açıklamada Dijital Dolar ile ilgili açıklamalar yaptı. Çin ve diğer birkaç ülkenin Dijital para birimleri üzerinde yaptığı çalışmaların sonuca çok yaklaşmasıyla beraber ABD’nin bu konuda hiçbir adım atmamış olması şaşırtıcı.

Merkez Bankası Başkanı’nda Dijital Dolar Açıklaması: Hükümet İlgilenmiyor!

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, kripto paraların ortaya çıkmasıyla birlikte ortaya çıkan ulusal paraların dijitalleştirilmesi (CBDC) konusunda açıklama yaptı. Bu açıklamasında ABD ulusal parası doların dijital versiyonu hakkında da açıklamalar yapan Powell, hükümetin bu konuda ilgisiz olduğundan bahsetti:

”Belki önümüzdeki birkaç yıl içinde bir tane inşa edeceğimizden bahsediyorlar.Bir CBDC yayınlama kararı almadık ve henüz yapılacak çok iş olduğunu düşünüyoruz.”

Dijital Yuan Kullanımı Artıyor!

Çin, Dijital Yuan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yine bir devlet kuruluşu olan Guangdong Petroleum istasyonlarında Dijital Yuan kullanılmaya başlandı. Dijital Yuan cüzdanlarını akıllı telefonlarına indiren şoförler, QR kod aracılığıyla Dijital Yuan ödeyerek akaryakıt satın almaya başladı. Çin, ulusal paranın dijital versiyonu olan Dijital Yuan’ı birçok farklı sektörde denemeye başladı.

Bankacılık sektöründen sonra teknoloji sektöründe süren denemelerin ardından akaryakıt kurumunda da testler başladı. Çin’in CBDC konusunda dünyaya öncülük ettiği artık tüm dünya tarafından kabul ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.