ABD kararı sonrasında TikTok kapanıyor mu?

TikTok kapanıyor mu

ABD kararı sonrasında TikTok kapanıyor mu?

ABONE OL 

ABD’nin geçtiğimiz günlerde aldığı karar ile birlikte TikTok’un 9 ay içerisinde satılması gerekiyor. TikTok’un bağlı olduğu ByteDance şirketi ise TikTok’u satmak yerine kapatmayı tercih edebilir.

TikTok Kapanıyor mu?

ABD Kongresi‘ne bir yasa tasarısı sunulmuş ve TikTok’un ABD’de yasaklanması istenmişti. Kongre’den yasa tasarına onay verilmiş ve imza için ABD Başkanı’na sunulmuştu. ABD Başkanı Joe Biden da yasayı onaylamıştı.

Yasanın onaylanmasıyla birlikte TikTok’un satılması için ByteDance şirketine 9 aylık bir süre verildi. ByteDance, TikTok’u ya satacak ya da tamamen kapatacak. Reuters kaynaklarına göre ByteDance, TikTok’u satmak yerine kapatmayı tercih edebilir.

ABD tarafından verilen 9 aylık süre içerisinde TikTok’un satılmazsa ABD’de tamamen yasaklanacak. ABD’deki 170 milyonu aşkın TikTok kullanıcısının bulunması ByteDance şirketini düşündürmeye başladı.

TikTok yaş sınırı

TikTok Bir Rekoru Daha Kırmıştı

Dünyanın en çok kullanılan ve aynı zamanda bir o kadar tepkileri çeken bir uygulama olan TikTok, uygulama içi satın alma konusunda bir rekoru elde etmişti. Uygulama içi satın alma özelliği sayesinde yayın açan kullanıcılara bağış yapma imkanı sunan TikTok, 10 milyar dolarlık seviyeyi aşmıştı.

10 milyar dolarlık uygulama içi satın alma seviyesini aşan TikTok, bu konuda da liderliği eline almıştı. Birkaç yıl içerisinde TikTok ile ilgili olumsuz açıklamalar engellemelere rağmen bu seviyede bir rekor kırılması da aktif kullanıcı sayısının fazlalığını ortaya koyuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir