ABD Başkanı Biden kripto para yasasını veto edecek!

Biden kripto para yasası

ABD Başkanı Biden kripto para yasasını veto edecek!

ABONE OL 

ABD Başkanı Joe Biden‘ın kripto para düzenlemesi içeren ve bankaların kripto para saklama hizmeti vermesini sağlayacak yasayı veto edeceği iddia ediliyor.

Joe Biden Kripto Para Yasasını Veto Edecek

ABD Başkanlık seçimi yaklaşırken Başkan Joe Biden hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Joe Biden bankalara kripto para saklama hizmete verecek olan yasayı veto edecek. ABD Temsilciler Meclisi‘nde onaylanmaya hazırlanan yasa ile ilgili Biden yönetiminin veto tutumu dikkatleri çekti.

Bu gelişmeler yaşanırken lider kripto para birimi Bitcoin, 61 bin 700 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Birçok uzman analiste göre Bitcoin fiyatının sık sık düşüş eğiliminde olmasının sebeplerinden birisinin de bu veto tutumu sebep oluyor.

ABD Senatörleri Dikkat Çekici Yasa Tasarısını Duyurdu

ABD’li 5 senatör kripto paralara olan olumsuz tavırlarını bir yasaya dönüştürmek istiyor. Başta Ted Cruz olmak üzere Bill Hagerty, Rick Scott, Ted Budd ve Mike Braun, sabit fiyatlı kripto paraların FED tarafından üretilemeyeceğini iddia ederek bu minvalde bir yasa tasarını hazırladı.

ABD’li senatör Ted Cruz yasa ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Biden yönetimi, özgürlüğümüzü ihlal etme ve vatandaşların kişisel harcama alışkanlıklarını gözetlemek ve mahremiyetlerine müdahale etme düşüncesi karşısında ağzı sulanıyor. Bu nedenle Kongre, FED’in bu konuyla ilgili bir karar aldığı açıklığa kavuşturmalı. FED’in CBDC’yi uygulama yetkisi yok.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir