6G için ilk tarih verildi

6G için ilk tarih verildi

6G için ilk tarih verildi

ABONE OL 

5G için birçok ülkede çalışmalar devam ederken Güney Kore, 6G teknolojisi için ilk tarihi verdi.

6G İçin İlk Tarih Verildi

Güney Kore’nin dev şirketleri Samsung ve LG, 6. jenerasyon teknolojisi için testlere ve çalışmalara başladı.

Gelecekteki ekonomik büyüme faktörleri söz konusu olduğunda, hükümetimiz çipler, geleceğin otomobili, biyoteknoloji ve sağlık hizmetlerine odaklanıyor. Yeni hükümet, 6G iletişim, ikincil batarya, ekran, savunma ve havacılık, gelişmiş nükleer santral ve dijital içerikleri üretmeyi hedefliyor.

Güney Kore hükümeti, 2026 yılında prototiplerin hazır olması ve 2030’lu yılların başlarında ticarileşmeye hazır hale gelmesini planlıyor.

Network verification: predicting the future of complex networks | Network  World

6G Nedir?

Yaklaşık her on yılda bir, yeni nesil bir mobil teknoloji, kendisinden öncekinden çok daha gelişmiş olma vaatleriyle birlikte geliyor. 2G‘nin gelişi kısa mesajlarla geldi, 3G kilitsiz veri hizmetlerinin piyasaya sürülmesi ve 4G‘nin gelişi mobil interneti pratik bir gerçeklik haline getirdi.

5G farklı değil, gigabit hızları, daha yüksek kapasite ve ultra düşük gecikme sunuyor. Bu, video akışının daha kolay olacağı, yoğun yerlerde ve iç mekanlarda sinyal almanın ve tamamen yeni iş ve tüketici uygulamalarının mümkün olacağı anlamına gelir.

İlk 5G ağları 2019’da Birleşik Krallık’ta faaliyete geçti ve 2020’nin sonunda bir milyar insan küresel olarak erişime sahip olacak. Beş yıl içinde her on bağlantıdan dördü 5G olacak. 5G’nin gelişimi devam ediyor, ancak bazı dikkatler şimdiden bir sonraki büyük şeye yöneldi . Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bunun 6G olarak adlandırılması bekleniyor ve size olmasını beklediğimiz şeyi tanıtmak için aşağıdaki kılavuzu derledik.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir