5G telekom mühendislerine ölüm tehditleri

5G telekom mühendislerine ölüm tehditleri

5G telekom mühendislerine ölüm tehditleri

ABONE OL 

5G teknolojisiyle uğraşan mühendisler tarafından bir radyo kanalına yapılan açıklamaya göre 5G üzerinde çalıştıkları için ölüm tehditleri aldıklarını ve taciz edildiklerini açıkladılar. Çünkü bazı insanlar 5G ağı ile COVID-19 virüsünün bağlantılı olduğunu düşünüyor.

Birleşik Krallık’ta binlerce işçiyi temsil eden İletişim İşçileri Sendikası (CWU) kendilerine 120 vaka bildirildiğini açıkladı.

5G üzerinde çalışma yapan mühendislere edilen ölüm tehditleri

CWU Genel Sekreter Yardımcısı Andy Kerr “Aslında insanların bıçaklama ve fiziksel şiddetle tehdit edildiği ve bazılarının cinayetle tehdit edildiği vakalar oldu.” açıklamasını yaptı. Yaklaşık 40.000 telekom mühendisini temsil eden sendika tehditlerin çoğunun 5G üzerinde çalışma yapan ve bu konuda çok önemli rolleri olan mühendislerin aldığını belirtiyor.

Bute Park'taki 5G wifi'yi okuyan grafiti kötü

Yazılan rapordaki mühendislerin söylediklerine göre, insanların 5G kuleleri hakkında ölüm kuleleri olduğunu söyleyerek tehdit ettiklerini, nesneler fırlattıklarını söylüyor. “Herkesi öldürüyorsunuz, 5G kulelerini dikmeyi bırakın” diyerek tehdit eden insanlar olduğu söyleniyor.

Bilim insanları ısrarla yüksek hızlı ağın COVID-19 ile bir bağlantısı olmadığını vurguluyor. Olga Robinson BBC’ye “5G’nin bağışıklık sistemini etkileyemez, sizi virüse daha duyarlı hale getiremez çünkü kullanılan radyo dalgaları hücrelerinize, vücudunuza ve bağışıklık sisteminize zarar verecek kadar güçlü değil.” açıklamalarını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.