500 milyon LinkedIn kullanıcısının verileri çalındı iddiası!

 500 milyon LinkedIn kullanıcısının verileri çalındı iddiası!

İş dünyası tarafından kullanılan sosyal medya uygulaması LinkedIn hakkında oldukça ciddi bir iddia ortaya atıldı. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığı ve 550 milyon kullanıcısın verisinin çalındığı açıklanan Facebook‘un ardından LinkedIn‘in de aynı şekilde saldırıya uğradığı ve 500 milyon kullanıcısının verisinin çalındığı iddia ediliyor.

LinkedIn Kullanıcı Verileri Çalındı İddiası!

Ortaya yine ciddi bir iddia atıldı. Microsoft‘un sahibi olduğu LinkedIn isimli sosyal medya uygulamasının siber saldırıya uğradığı ve 500 milyon kullanıcısının verilerinin çalındığı iddia ediliyor. CyberNews‘in haberine göre 500 milyon LinkedIn kullanıcısının verileri çalındı ve bir forumda bu verilerin satılıyor. Bu veriler arasında kullanıcıların isimleri, telefon numaraları, e-posta adresleri ve cinsiyetleri yer alıyor.

500 milyon LinkedIn kullanıcısının verileri çalındı iddiası!

LinkedIn bu konuda bir açıklama yaptı ve satılan bu verilerin birçok yerden toplandığı ve hepsinin LinkedIn verisi olmadığını belirtti. LinkedIn tarafından yapılan açıklama:

”Satış için yayınlanmış olduğu iddia edilen bir dizi LinkedIn verilerini araştırdık ve bunun aslında bir dizi web sitesinden ve şirketten gelen verilerin bir toplamı olduğunu belirledik.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir