500 milyon dolar değerinde iki Bitcoin transferi gerçekleştirildi

Bitcoin transferi

500 milyon dolar değerinde iki Bitcoin transferi gerçekleştirildi

ABONE OL 

Lider kripto para Bitcoin, yalnızca fiyatıyla değil yüksek miktarlardaki transferleriyle de gündeme oturuyor. İki Bitcoin balinası (yüksek miktarda Bitcoin’e sahip yatırımcılar) toplamda 492 milyon dolar değerinde 31.099 Bitcoin‘lik transfer gerçekleştirdi.

500 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi

Yüksek miktarlardaki Bitcoin transferlerine iki adet transfer daha eklendi. İlk transferde 17.187 Bitcoin iki farklı Bitcoin cüzdanına taşındı. İkinci transfer ise 13.912 Bitcoin iki farklı Bitcoin cüzdanına taşındı. Toplamda 492 milyon dolar değerindeki transferler 5 farklı parçada gerçekleştirildi ve 46 dolar işlem ücreti ödendi.

Bitcoin transferi
500 milyon dolar değerinde iki Bitcoin transferi

PayPal Bitcoin Mesaisini Başlattı

PayPal Bitcoin alımının başlamasını şu sözlerle duyurdu:

”ABD’deki tüm uygun PayPal hesap sahiplerinin artık doğrudan PayPal ile kripto para birimi satın alabileceğini, tutabileceğini ve satabileceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” 

Bu açıklamanın ardından PayPal üzerinden Bitcoin alımına başlayan yatırımcılar sayesinde Bitcoin 16 bin 400 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükseliş Bitcoin’in 16 bin dolar üzerinde kalmasını sağladı.

Ünlü Analistler’den Bitcoin Açıklamaları

PayPal Bitcoin alımını açıklamasının ardından Bitcoin’in yükselmeye devam ediyor. Birçok analist bu yükseliş ile ilgili analizlerini paylaşmaya devam ediyor. Swissquote Bank Dijital Varlıklar Başkanı Chris Thomas, Bitcoin ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Kripto para birimi, Noel’e yükselmeden önce kısa bir süre konsolide olabilir.”

ABD’deki siyasi belirsizlikler sebebiyle doların güç kaybetmesini beklediğini söyleyen Thomas, bu sebepten dolayı Bitcoin’in uzun vadede daha yüksek seviyelere ulaşabileceğinden bahsetti.

Crypto Broker AG şirketinin kripto para uzmanlarından Patrick Heusser, Chris Thomas‘ın açıklamalarına katıldığını ve Bitcoin‘in 14 bin dolar ile 16 bin dolar arasında bir süre duraklayabileceğini ifade etti. Bu duraklama sayesinde Bitcoin’in yükselişiyle adet ezilen diğer kripto paraların yükselişlerine sebep olabileceğine de açıklamalarında yer verdi.

LMAX Digital kripto para stratejisti Joel Kruger, Bitcoin’in 14 bin dolar seviyelerini aştıktan sonra aşırı satın alındığını belirterek bir düzeltme ve konsolidasyon dönemine girebileceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir