50 Milyon Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı

50 Milyon Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı

ABONE OL 

Kripto paraların dünyadaki ekonomi sistemini değiştirmesine yönelik çalışmalar devam ederken olumsuz haberlerde geliyor. Kripto paralar ile ilgili olumsuz haberlere bir yenisi daha eklendi. Kanada’da bir genç kripto para sahiplerini hedef aldı ve SIM kart hırsızlığı yaparak 50 milyon dolarlık soygun gerçekleştirdi.

50 Milyon Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı

Samy Bensaci isimli 18 yaşındaki Kanadalı hacker, Amerikalı vatandaşlardan 50 milyon dolar çalmakla suçlanıyor. Sadece Amerika değil Kanada vatandaşlarından 300 bin dolarlık kripto para çalmakla suçlanıyor. Mağdurlar arasında ”Blockchain Devrimi: Bitcoin’in Ardındaki Teknoloji Parayı, Şirketleri ve Dünyayı Nasıl Değiştiriyor” kitaplarının yazarları Don ve Alex Tapscott da yer alıyor. Ancak kripto para hırsızının başarısız olduğunu da açıklamalara eklendi.

Don Tapscott’ın açıklamasının tamamı:

”Geçtiğimiz yıl bir siber suçlunun, şirketimiz ve çalışanlarından kripto para çalma girişiminde bulunduğu doğru. Fakat girişimi başarısız oldu. Polis ile iş birliği yaptık ve sorumluları adalete teslim etme konusundaki çabalarına hayranlık duyduk.”

SIM kart dolandırıcılığı nedir?

SIM kart dolandırıcılığı mağdurun telefon numarasını kendisinin SIM kartına aktarması ile gerçekleşiyor. Tüm numaralar ve onayları kendi SIM kartına aktarmış oluyor.

Kripto paralar fiziksel olmadıkları için güvenliği için tüm detaylar atlanmamalıdır. Kripto para yatırımları güvende tutulmalıdır.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Vodafone Libra’dan ayrıldı

Merkez Bankaları dijital para için birlikte çalışacak

Güney Kore kripto paralardan vergi alabilir

 

0 Comment

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir