21Shares Solana ETF başvurusu yaptı!

21Shares Solana ETF

21Shares Solana ETF başvurusu yaptı!

ABONE OL 

Bitcoin ve Ethereum‘un ardından Solana ETF başvuruları da bir bir yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz haftalarda yapılan Solana ETF başvurusunun ardından 21Shares şirketi de Solana ETF başvurusunda bulundu.

21Shares Solana ETF Başvurusu

VanEck şirketi geçtiğimiz haftalarda Solana ETF başvurusunu SEC’e yapmıştı. Bu başvuru sonucu henüz gelmeden bir başvuru da 21Shares tarafından yapıldı. Özellikle Bitcoin ve Ethereum ETF başvurularının onaylanması ve ciddi yatırım toplamasıyla birlikte kripto para şirketleri de ETF başvurularını hızlandırmaya başladı.

Borsa Yatırım Fonu olarak dilimize çevrilen ETF’ler yerel borsalarda kripto paraları hisseleştirilmiş bir şekilde satın alma imkanı veriyor. Bu da kripto paralara olan talebin artmasına ve doğal olarak fiyat da artışı beraberinde getiriyor.

VanEck Solana ETF Başvurusu Yapmıştı

ABD merkezli yatırım şirketi VanEck, Solana ETF’i için SEC’e başvuruda bulundu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), daha önceden Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine onay vermişti.

VanEck, bu başvuruları referans olarak sayarak Solana ETF başvurusunu tamamlamıştı. Solana’yı bir emtia olarak nitelendiren VanEck şirketinin onay alması halinde Solana, Borsa Yatırım Fonu olarak satın alınabilecek.

Başvurunun yapılmasıyla birlikte Solana (SOL) fiyatı 136 dolar seviyelerinden 150 dolar seviyelerine yükselmişti

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir