2021’in en kötü şirketi seçildi! İşte anket sonuçları

2021'in en kötü şirketi seçildi! İşte anket sonuçları

2021’in en kötü şirketi seçildi! İşte anket sonuçları

ABONE OL 

Yahoo Finance tarafından yürütülen yıl sonu anketleri sonucunda 2021 yılının en kötü şirketi ve en iyi şirketi belli oldu. Gelin o anket sonuçlarına birlikte bakalım.

2021’in En Kötü Şirketi Seçildi

Yahoo Finance her sene yılın en kötü ve en iyi şirketinin seçildiği bir anket yayınlıyor. Anket sonuçlarına göre en kötü ve en iyi şirket dünyanın tüm dev şirketleri arasından belirleniyor. Bu yılın en iyi şirketi gerçek bir dünya devi olan Microsoft seçilirken en kötü şirket, anketi takip edenleri şaşırtan bir şirket oldu. Anket sonuçlarına göre 1000’den fazla kişinin katıldığı anket sonucunda kendisini en yakından takip eden Alibaba‘dan neredeyse yüzde 50 fazla oy alan yeni adıyla Meta olarak bildiğimiz Facebook şirketi, yılın en kötü şirketi seçildi.

2021'in en kötü şirketi seçildi! İşte anket sonuçları
2021’in En Kötü Şirketi Facebook Seçildi

Bu yıl içerisinde yaşanan skandalların arasında Mark Zuckerberg, şirket için yeni bir yolun başlangıcı olarak niteleyerek ‘Meta’ olarak yeniden markalaşacaklarını belirtti. Dijital dünyanın yükselen yıldızı Metaverse‘e isim olarak yakın olan yeni şirket ismi, dijital dünyaya daha yakın olacaktı ancak yaşanan tüm olaylar unutulmamış olacak ki ankete katılan kişilerin büyük çoğunluğu Facebook’u senenin en kötü şirketi olarak belirledi.

Facebook Çatı Şirketi: Meta

Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat ve diğer birçok uygulama Facebook ismi altında faaliyet gösteriyordu. Bugün yapılan açıklama ile çatı şirketinin adının Meta olduğu açıklandı. Son haftalarda Metaverse ile defalarca gündeme gelen Facebook, artık Meta isminin altında faaliyet gösterecek.

Şirketlerde ve uygulamalarda herhangi bir değişiklik olmayacak. Yalnızca kağıt üzerinde diyebileceğimiz bir değişiklik olduğu söylenebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir