2020 yılında bilgisayar fiyatları ucuzlayacak

2020 yılında bilgisayar fiyatları ucuzlayacak

2020 yılında bilgisayar fiyatları ucuzlayacak

ABONE OL 

2020 yılında bilgisayar fiyatları ucuzlayacak. Bugün, popüler pazar araştırma şirketi Canalys, küresel bilgisayar pazarı için en son tahminini yayınladı.

Şirkete göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle küresel PC (tablet dahil) sevkiyatları 2020’de %7 azalacak. Canalys ayrıca küresel bilgisayar sevkiyatlarının 2021’de sabit kalmasını ve 2022’de %2 büyümeye dönmesini bekliyor.

2020 Yılında Bilgisayar Fiyatları Ucuzlayacak

Yukarıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi, bilgisayar sevkiyatları bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık %9 düştü. Canalys, ikinci ve üçüncü çeyreklerde hafif bir artış olacağını öngörüyor. 

Ancak sevkiyatların yıllık bazda düşüş göstermesi bekleniyor. Nedeni ise salgının neden olduğu kaçınılmaz ekonomik durgunluktan kaynaklanıyor. Bu, tüketicilerin veya şirketlerin ellerindeki ürünleri yükseltip değiştirmeyeceklerini dikkatlice değerlendirmelerini sağlayacaktır.

Mevcut salgın etkili bir şekilde hafifletilmiş olmasına rağmen, Canalys 2020’nin üçüncü çeyreğinde hala piyasa hakkında iyimser değil ve Canalys küresel PC sevkiyatlarının 2020’nin üçüncü çeyreğinde gerilemeye devam etmesini bekliyor.

Global Bilgisayar Fiyatları 2021’de Geri Dönecek

Ancak Canalys, en kötü sürenin geçtiğine inanıyor. Sevkiyatlardaki düşüş genel eğilim olmakla birlikte, Canalys bu yılın ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyreğinde düşüşün ilk çeyreğe göre daha küçük olmasını bekliyor. 

Buna ek olarak, Çin’in üretime yeniden başlaması ve üretimin restorasyonu normal tedarik bilgisayar zincirine yeniden başladı. Ayrıca, uzak ofis ve çevrimiçi kurslara olan talep artışı bazı olumsuz etkileri dengeleyecektir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir