Tek hatasıyla 105 milyon dolarlık Bitcoin kaybetti

 Tek hatasıyla 105 milyon dolarlık Bitcoin kaybetti

Geçtiğimiz günlerde ünlü Bitcoin forumu BitcoinTalk‘ta bir kullanıcı kaybettiğini 8.999 Bitcoin‘in hikayesinden bahsetti. Kaybettiği Bitcoin’lerini geri elde etmeye çalıştığını dile getiren kullanıcı bunun mümkün olmadığını öğrendi.

105 Milyon Dolarlık Bitcoin’e Ulaşılamıyor

Bitcoin‘in bu kadar popüler ve yüksek fiyatlara ulaşmadan önce yatırım yapmaya başlayan ‘Stone Man‘ isimli kullanıcı forumda bir konu açtı. Kaybettiği 8.999 Bitcoin’in hikayesini anlattı.

Linux işletim sistemi kullandığı bilgisayarına USB bellek takarak kendisine 1 Bitcoin göndermek istedi ancak transfer onayları beklemeden bilgisayarını kapattı. Ardından hatasını anlayıp bilgisayarını yeniden açan adam transferi gerçekleştirdiği klasörü açtı ve yalnızca 1 Bitcoin’in kaldığını gördü. Kalan 8.999 Bitcoin‘i de hesabında göremedi.

Kaybettiği Bitcoin’lerin gittiği cüzdan adresinin özel anahtar şifresini bilmediği için sahip olduğu Bitcoin’lere ulaşmadı.

Private Key’siz Asla!

10 yıldır hesabına ulaşmak için çabalayan adam en son çareyi foruma yazmakta buldun ancak Bitcoin’lerine ulaşamayacağını öğrendi. 8.999 Bitcoin’in gittiği hesabında private key’i (özel anahtar) bilinmediği için hesaba ulaşamıyor. Özel anahtar olmadığında da Bitcoin cüzdanlarına ulaşılamıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir