2021 yılında 100W hızlı şarj standart haline gelebilir

 2021 yılında 100W hızlı şarj standart haline gelebilir

Akıllı telefon üreticileri hızlı şarj teknolojisine bir hayli önem veriyor. Kablolu, kablosuz ve ters hızlı şarj teknolojilerinde bir hayli yol kat eden akıllı telefon üreticileri 2021 yılında 100W hızlı şarjı standart haline getirebilir.

100W Hızlı Şarj standart Mı Olacak?

Akıllı telefonların hızlı şarj kapasiteleri tanıtılan her yeni akıllı telefon modeliyle birlikte yükseliyor. 15W ile başlayan hızlı şarj serüveni 125W seviyelerine kadar yükselmiş durumda.

Akıllı telefon üreticileri arasında rekabet kızışıyor ki 2021 yılında 100W hızlı şarj teknolojisi standart haline gelebilir. Rekabetin olumlu etkisi sayesinde kullanıcılar son teknolojiyi daha kısa sürede kullanma imkanı bulmuş olacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi bu konuda diğer akıllı telefon üreticilerine yön gösteriyor. Xiaomi’yi Oppo takip ediyor. Şu an en yüksek hızlı şarj teknolojisini Oppo geliştiriyor.

Oppo ve Xiaomi Yarışıyor

Oppo, akıllı telefonlarında kullandığı 65W hızlı şarjı başka bir seviyeye taşıdı. Akıllı telefonlarına 125W hızlı şarj desteği sağlayacak olan şirket, 4.000 mAh bataryayı 20 dakikada doldurabilecek teknolojiyi duyurdu.

Yalnızca kablolu hız şarj değil, kablosuz hızlı şarj teknolojisine de el atan şirket oldukça iyi işler başarıyor. Kablosuz hızlı şarjda da 65W seviyesine ulaşan şirket, AirVOOC teknolojisinde lider konumda yer alıyor. Kablosuz hızlı şarj teknolojisi de 4.000 mAh kapasiteye sahip olan bataryayı 30 dakikada şarj edebiliyor.

Hızlı şarj teknolojisi sürekli gelişiyor. Bu gelişim kullanıcıların kafasında bazı soru işaretleri oluşturuyor. Çok hızlı gerçekleşen şarj dolumu işleminin bataryaya nasıl etkisi olduğu merak ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir