Apple 10 yılda ne kadar iPad satıldığını açıkladı!

 Apple 10 yılda ne kadar iPad satıldığını açıkladı!

Apple dün Türkiye saati ile 20:00‘da bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikte yeni Apple Watch ve iPad modellerini duyurdu. Her yılın yeni iPad modellerini duyuran Apple, yeni başarılarıyla bir hayli ses getiriyor.

10 Yılda Ne Kadar iPad Satıldı

Apple tarafından düzenlenen etkinliği şirket CEO’su Tim Cook sundu. Tim Cook 10 yıldır piyasada bulunan iPad’lerin toplamda 500 milyondan fazla satıldığınıaçıkladı. Yine Apple tarafından açıklanan verilere göre iPad satın alan müşteriler ilk iPad’lerini satın alıyor.

8. nesil iPad ve iPad Air 4 ismiyle iki tablet duyuran Apple‘ın iPad satışlarından büyük bir beklenti içinde olduğu biliniyor.

8. nesil iPad

Apple Event ile bugün şirketin birçok ürünü tanıtıldı ve ürünlerin içerisinde birçok ürün öne çıktı. Yeni iPad, şimdiye kadar geliştirilmiş en hızlı ve en güçlü tablet olarak tanıtıldı. iPad için tasarlanan özel yongada 6 çekirdeğe sahip bir CPU, 4 çekirdeğe sahip bir GPU ünitesi bulunuyor. Bu özellikler sayesinde yeni model, en çok satan Windows dizüstü bilgisayarlardan 2 kat, en çok satan Android tablet modellerinden 3 kat daha hızlı bir yapıya sahip olacak.

8. nesil iPad

Pil ömrünün 1 gün olduğu açıklanan yeni tablet, klavye ve Apple Pencil desteğine sahip olacak. 10,2 inçlik retina ekranla benzersiz bir deneyim sunmak isteyen şirket, yeni nesil iPad için uygun bir fiyat sundu.

iPad Air 4

Yeni tabletin 10,9 inç büyüklükte retina ekranı, 2360×1650 piksel çözünürlüğü ve True Tone desteğine sahip yansıma önleyici bir kaplaması bulunuyor. Yeni tabletin en çok öne çıkan özelliği ise Touch ID parmak izi okuma özelliğinin güç düğmesine entegre edilmesi oldu.

iPad Air 4

5 nm fabrikasyon süreci ile ortaya çıkan Apple A14 Bionic işlemci, iki tanesi yüksek performanslı olmak üzere toplam 6 çekirdeği bünyesinde barındırıyor. 11,8 milyar transistörden oluşan yeni işlemci sayesinde son iPad Air ile kıyaslandığında yüzde 40’lık bir performans artışı söz konusu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir